Регион

БиХ: „Конзум“ продолжува со акцијата „Заклучени цени“

27 фев 2024
Проектот кој започна минатата година, на 15 декември, подразбира „заклучување на цените“ на 40 прехранбени и хигиенски производи во над...

Србија: „Проктер и Гембл“ продолжува со поддршката за семејствата и заедниците

26 фев 2024
Минатата година, заедно со Фондацијата „Ана и Владе Дивац“ и здружението „Пријатели на децата на Србија“, компанијата донираше...

Србија: Просечната нето плата изнесува 95.093 динари

26 фев 2024
Најголеми нето плати биле остварени во програмерските дејности, со просек од 293.604 динари, соопштил РЗС.

Србија: „Гомекс“ го отвори новиот маркет во Рума и реновираниот маркет во Зрењанин

26 фев 2024
Продавницата нуди разновиден избор на свежо овошје и зеленчук, деликатеси, како и леб и пецива, а на денот на отворањето, за првите...

Хрватска: „Звијезда“ ги претстави специјалните пакувања за Еуро 2024

26 фев 2024
Новото пакување кое асоцира на хрватското знаме, е лансирано во пресрет на Европското фудбалско првенство,

БиХ: Предложен закон за недела да биде неработен ден

23 фев 2024
Нацрт текстот на законот бил предложен од федералната влада и бил доставен во пармалентарна постапка и се очекува тој да биде ставен на...

Србија: Smoki отсега ќе се произведува без палмина маст

23 фев 2024
Од компанијата соопштуваат дека досегашната палмина маст, ќе се замени со 100% сончогледовоќе масло од локално производство.

Словенија: „Лидл“ тестира електричен камион за транспорт

23 фев 2024
Сакаме да го го пробаме како ќе се врши транспортот од нашиот средишен транспортен центар до нашите продавници, изјавил Грегор...

Србија: „Лидл“ ја намали солта во лебот и пецивата

22 фев 2024
Според изработените студии, во ЕУ годишно по глава на жител се конзумирало 3,5 кг.сол, а се смета дека доволно да се конзумира 1,8 кг.

БиХ: „Лидл“ ја заврши изградбата на својата прва продавница

21 фев 2024
Трговскиот синџир во 2021 година го основа своето седиште во Б и Х. Во моментов го гради дистрибутивниот центар на подрачјето на општина...

Србија: „Кока Кола“ ја претстави новата Fanta без додаден шеќер

21 фев 2024
Официјалната кампања за лансирањето на новата Fanta orange zero sugar на пазарот во Србија се очекува во април, а самиот производ веќе е достапен...

Србија: „Мегле“ и „Силбо“ склучиле договор за соработка

20 фев 2024
Со воспоставувањето на договор за преземање на дистрибуцијата на млечниот асортиман на компанијата која веќе 13 години работи во нашата...
Вчитува уште новости...