Актуелно

„Лидл“ се регистрираше во Босна и Херцеговина

15 јун 2021
„Лидл БиХ“ е регистрирана на „Маглајска“ 1 во сараевската општина Центар

„Унилевер“ лансира картонска амбалажа за детергент

14 јун 2021
„Унилевер“ лансираше прототип шише за детергент од картон, кое прво ќе се појави на пазарот во Бразил следната година

Кампања на „Алкалоид“: Со преглед на видеoто „Чукни во дрво“ донирате за Детска клиника

10 јун 2021
„Алкалоид“ низ видеоспот во кој деца ја пејат антологиската „Чукни во дрво“ на Влатко Стефановски, го одбележува 85. роденден, со тоа...

Прва Мапа на дистрибутери и втора Мапа на трговци

09 јун 2021
InStore ви најавува – првпат на македонскиот пазар во јули 2020 година ќе биде објавена Мапа на дистрибутери, како и второто издание на Мапа...

Клучните пивски трендови на македонскиот пазар

02 јун 2021
Македонскиот пивски пазар се карактеризира со автентичност и долга традиција на консумација, иако не заостанува во поглед на...

Нов директор на „Подравка“ во Македонија

02 јун 2021
Мањиќ заминува на нова функција во Босна и Херцеговина

Тема на InStore: „Новото нормално“ во работењето

26 мај 2021
Одржливото работење и управувањето со операциите на еколошки и општествено одговорен начин повеќе не е добро е да се има, туку станува...

Skopje Marketing Summit: Иднината на маркетингот е во односот човек со човек

25 мај 2021
Со многу инспиративна енергија, искуства за маркетингот во сегашноста и очекувања за тоа што на ова поле ќе донесе иднината, на 20 мај се...

Руски „Мере“ се шири во Европа

21 мај 2021
Трговецот бара потенцијални локации во Велика Британија, а сега сака да влезе и на пазарот во Белгија

„Лидл“ почна да гради логистички центар во Лапово

18 мај 2021
Површината на логистичкиот центар е 57.000 квадратни метри, а завршувањето се очекува за 12 месеци

Горан Теменугов: Земја на пропуштени можности

11 мај 2021
Македонската реалност е како жив песок. Секој што сака нешто да смени, да разбранува, секоја нова идеја која отстапува од сивата...

Тема на InStore: Сериозните продавачи одат онлајн

05 мај 2021
Во 2020 година се реализирани 178 милиони евра кон домашните е-трговци (од кои 11 милиони евра се со странски картички), додека во 2019...
Вчитува уште новости...