Маркетинг

(Видео) Нова реклама за Pepsi со легендарниот кошаркар Шекил О’Нил

29 ное 2023
Како дел од кампањата, компанијата го претстави новиот реклам спот во кој главната улога ја има кошаркарот Шекил О’Нил.

„Краш“ со нова празнична кампања (Видео)

27 ное 2023
Посебно пакување добиле Dorina, Domaćica, Winter praline, Kolumbo, Mini Tortice, Moto keks и Kids Mix.

„Подравка“ со нова кампања за Vegeta (Видео)

21 ное 2023
Кампањата е под името „Се има подобар вкус со Vegeta“ и вклучува два рекламни спота и наградна игра.

САД: Нова кампања за Jameson (ВИДЕО)

15 ное 2023
Во рамките на кампањата „ Must be a Jameson“, компанијата лансира две реклами, во кои наратор е ирскиот актер Килиан Марфи.

Германија: „Лидл“ лансира нова кампања за Божиќ (Видео)

13 ное 2023
Во рамките на кампањата, од „Лидл“ ќе покренат различни акции, како што се наградни игри и собирања на донации преку купување на...

САД: „Волмарт“ со нова кампања за Black Friday (Видео)

10 ное 2023
Компанијата ќе објавува нов спот секоја среда во текот на месецот, како и посебен спот на Cyber Monday (сајбер понеделник), кој годинава ќе...

САД: „Кока Кола“ ја претстави новата празнична кампања

07 ное 2023
Покрај спотот, купувачите ќе можат да скенираат QR кодот на шишињата Coca-Cola, преку кој ќе се уклучат во квиз во кој ќе имаат можност да...

Инспирација од сериите на „Нетфликс“

25 сеп 2023
„Колс“ на австралискиот пазар претстави низа смрзнати производи инспирирани од две од најгледаните серии на „Нетфликс“ – „Stranger...

(КАМПАЊА) Трговецот што дава највисоки плати

29 авг 2023
„Алди“ во Велика Британија почна нова кампања за да го одбележи последното зголемување на платите на вработените во продавниците,...

Реј Гаул: Целосна промена на преговарачката култура

10 авг 2023
Малопродажните трговци преминуваат од култура на купување кон култура на продавање

Magners им помага на пчелите

03 авг 2023
Со слушање реклами на стриминг-сервисот „Спотифај“, ирскиот сајдер Magners собира донации за поддршка на пчелите во Велика Британија...

(ВИДЕО) Разиграна реклама за Pringles ја освојува Европа

13 јул 2023
„Келог'с“ направи нова реклама за својот бренд Pringles, наречена „Can hands"
Вчитува уште новости...