Видео вести

(ВИДЕО) „АБ Инбев“ доби нов визуелен бренд-идентитет

26 јан 2022
„АБ Инбев“ ги претстави новото лого и новиот слоган, кои се одраз на новата еволутивна стратегија на компанијата...

(ВИДЕО) Walkers ја прославува радоста

25 јан 2022
Walkers ја слави британската национална љубов кон чипсот преку првата кампања што ги обединува сите видови и вкусови на брендот...

(ВИДЕО) Земјоделецот Дедо Мраз

01 дек 2021
„Морисонс“ го претстави Земјоделецот Мраз во новата празнична реклама, која раскажува како двајца млади пријатели го откриваат...

(ВИДЕО) Нова празнична кампања на Stella Artois

25 ное 2021
Познатиот пивски бренд на „АБ Инбев“ – Stella Artois ја подигнува свеста за глобалниот проблем со водата преку новата кампања „Give the Gift of...

(ВИДЕО) Драган Стајковиќ: Тимот е клучен за успешност во компанијата

24 ное 2021

(ВИДЕО) Живко Мукаетов се обрати по повод 85 - годишниот јубилеј на „Алкалоид“

20 сеп 2021
Скромните почетоци на „Алкалоид“ датираат од август 1936 година кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите...

(ВИДЕО) Pepsi претстави лимитирана серија пијалаци

15 сеп 2021
Од 20 септември на потрошувачите од САД ќе им биде достапно ограниченото издание на пијалаците Pepsi-Cola Soda Shop, во два вкуса – Cream Soda и Black...

(ВИДЕО) Како Роналдо ги сруши акциите на „Кока кола“

16 јун 2021
Гестот што го направи Кристијано Роналдо, на прес конференцијата пред натпреварот Португалија - Унгарија, уште еднаш покажа колку се...

(ВИДЕО) Loctite за заштита на животната средина!

05 јун 2021
Loctite станува дел од решението давајќи свој придонес низ постојани иновации

(ВИДЕО) Oatly прашува: Дали сте глупави?

02 мар 2021
Во видеоспотот на Oatly се прикажани испитаници што се обидуваат да најдат разлика меѓу млеко и овесна напивка само врз основа на...

(ВИДЕО) Нова, духовита реклама за пиво

23 фев 2021
Новата кампања на Nikšićko изобилува со духовити ситуации и дијалози

(ВИДЕО) Најпаметната количка за купување

27 јан 2021
Ги скенира производите, има вграден читач за плаќање, предлага што да се купи....
Вчитува уште новости...