IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 23.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   
 
Македонија , 16.10.2018
 
И годинава, 250 вработени од виничката компанија „Макпрогрес“ се дружеа на „Винчинијада 2018“ во хотел „Регнум“ во Банско.
 
Свет , 10.10.2018
 
Најголемата светска компанија за производство на млечни производи „Лакталис“ објави декаја купува дејноста на „Нестле“ во Малезија која се однесува на разладени млечни производи, вредна околу 40 милиони долари.
 
Регион , 10.10.2018
 
Трговците од Босна и Херцеговина избраа сто најдобри брендови кои секоја подобро снабдена продавница треба да ги има на своите полици во сезоната 2018/2019 година. Тие ја добија титулата „must have“. Изборот на задолжителните производи за на полица ќе биде објавен после 15 ноември
 
Свет , 10.10.2018
 
Фондот на милијардерот Вилијам Акман (познат како „богот на Вол Стрит“) добил удел од 1,1 отсто од капиталот на Starbucks.
 
Регион , 09.10.2018
 
Словенечката компанија „Перутнина Птуј“ ќе се обиде да направи пробив на американскиот пазар со тоа што ќе почне да ги продава саламите Poli на таканаречените етно пазари на источниот брег на САД.
 
Свет , 09.10.2018
 
„Метро Бугарија“ ги обновува штандовите за млечни продукти во сите 11 продавници низ државата. Асортиманот на синџирот продавници нуди над 3.000 млечни продукти, од кои околу 200 се нови продукти.
 
Македонија , 09.10.2018
 
До крајот на годинава 46 домашни компании ќе добијат сертификат „фер со потрошувачот“ како вид гаранција дека постапуваат чесно со купувачите или корисниците на нивните услуги, дека нудат производи соодветни на цената, ги решаваат поплаките или евентуалните забелешки спогодбено, со договор, и секогаш се подготвени да излезат во пресрет.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top