Регион

БиХ: „Бинго“ отвора маркет во Зеница

17 ное 2023

Денеска во Зеница, „Бинго“ отвори нов мини маркет, во населбата Брист.

Во Босна и Херцеговина, во работата на компанијата се вклучени над 200 малопродажни објекти низ земјата, 65 ресторани, како и индустриски погоди од прехранбената, хемиската и градежната индустрија.

Приходите на групацијата во 2022 година, изнесувале 1,7 милијарди км, што е за 17% повеќе од 2021 година, додека добивката изнесувала 125 милиони км, што во однос на преходната година  е пораст за 25%.

„Бинго“ е компанија која вработува најголем број на луѓе во БиХ, а својата добивка секогаш ја реинвестира креирајќи нови работни места.

 

Извор: Biznisinfo.ba

Фото: Bingo

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...