Регион

„Студенац“ дава поддршка за позитивни промени

03 мај 2022

Синџирот „Студенац“ го отвори третиот циклус пријави за донации во рамки на проектот „Чекор поблиску до заедницата“ во кој трговецот им дава поддршка на носителите на позитивни општествени промени.

Тука спаѓаат невладини организации и здруженија од Хрватска кои спроведуваат хуманитарни, здравствени и други програми со кои придонесуваат во локалните заедници.

Досега со донации ја поддржавме работата на вкупно 20 граѓански здруженија, а веќе се радуваме за новите пријави и проекти. Трет квартал по ред даваме поддршка на носителите на позитивни промени во општеството и го негуваме нашиот препознатлив карактер на добар сосед, соопштија од Студенац.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...