Регион

„Мепас“ - нов дистрибутер на „Звијезда“, „Дијамант“ и „Беље“

06 апр 2021

„Мепас“, мнозински сопственик на „Сапониа“ со седиште во Осиек, е новиот дистрибутер на „Звијезда“, „Дијамант“ и „Беље“ за пазарот во Босна и Херцеговина.

Со новите партнери, се вели дека „Мепас“ ќе го прошири обемот на своите активности, за што ќе обезбеди логистичка поддршка.

Договорите со нови партнери, кои обезбедуваат пораст на деловната активност на пазарот на БиХ во 2021 година, значат почеток на соработка меѓу компаниите.

Дистрибутерот на „Сапонија“, „Мепас“, работи специјално на подобрување на логистичката поддршка и има четири модерни центри за дистрибуција во Широки Бријег, Сараево, Тузла и Бања Лука и флота од 240 возила.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаНајголемиот европски онлајн трговец стигнува во Хрватска

06 апр 2021

Српската храна на саем во Москва

06 апр 2021

Србија ги отвора трговските центри во понеделник

06 апр 2021

„Симка“ ќе почне со производство до крајот на годината

06 апр 2021

Матео Коланѓели e новиот директор на ЕБОР за Западен Балкан

06 апр 2021

„Нелт“ објави конкурс за програмата „Добар почеток 6“

06 апр 2021
Вчитува уште новости...