Регион

„Краш“ ќе соработува со „Нелт“

06 апр 2021

„Краш“ и групацијата „Нелт“, регионални лидери во нивните области на деловна активност, воспоставија соработка во областа на дистрибуцијата, покажувајќи подготвеност да одговорат на растечките побарувања на пазарот и потрошувачите.

Соработката обезбедува значително зголемување на достапноста на опсегот на „Краш“ на пазарите во Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Албанија и претставува проширување на дистрибутивното портфолио на „Нелт“.

Многу сме среќни што стапивме во оваа соработка во годината во која ја славиме 110-годишнината од постоењето на „Краш“. Веруваме дека преку соработка со групацијата „Нелт“ ќе направиме дополнителен чекор напред во бизнисот на задоволство на сите потрошувачи, рече Славко Ледиќ, претседател на „Краш“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаНајголемиот европски онлајн трговец стигнува во Хрватска

06 апр 2021

Српската храна на саем во Москва

06 апр 2021

Србија ги отвора трговските центри во понеделник

06 апр 2021

„Симка“ ќе почне со производство до крајот на годината

06 апр 2021

Матео Коланѓели e новиот директор на ЕБОР за Западен Балкан

06 апр 2021

„Нелт“ објави конкурс за програмата „Добар почеток 6“

06 апр 2021
Вчитува уште новости...