Македонија

„Кодинг Горска“ донираше 50.000 литри вода во СЦ „Борис Трајковски“, каде се одвива вакцинацијата

07 апр 2021

Компанијата „Кодинг Горска“ донираше 50 000 литри вода од палетата на Горска и Горска плус во А1 Арената, Спортскиот центар „Борис Трајковски“,  каде деновиве почна масовната вакцинација на граѓаните. 

„Кодинг Горска“ донираше производи и во Универзитетската клиника за инфективни болести, Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“, Градската општа болница „8-ми септември“ и во интерните клиники во Скопје.

Целиот свет се соочува со огромни предизвици предизвикани од пандемијата. Особено важно е во вакви кризни времиња да ја покажеме нашата солидарност. Сечија поддршка во вакви кризни ситуации е неопходна и добредојдена, изјавија од компанијата.


 

 

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Киппер“ продолжува со експанзијата

07 апр 2021

Министерството за финасии објави Календар на даночната регулатива

07 апр 2021

Во тек се преговори за уште 15 нови инвестиции кои тежат 250 милиони евра

07 апр 2021

„Веро“ ја стартува услугата Vero Drive

07 апр 2021

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Тетово

07 апр 2021

Фирмите кои ќе бидат затворени овие две недели ќе добијат помош

07 апр 2021
Вчитува уште новости...