Македонија

Нови амбалажи во асортиманот на „Тиквеш“

05 апр 2021

Винарницата „Тиквеш“ ги претстави новите амбачажи за вината Vranec и Vitač од 0,5 л и за Lozova rakija 0,1 л.

Минатата година „Тиквеш“ промовираше две вина Smederevka и Roze во пакување од 0,5 л. По, одличниот прием од потрошувачите, од компанијата најавија две нови вина во нова амбалажа од 0,5 л- Vranec и Vitač.

Новото пакување се одликува со поголема практичност и го задржува атрактивниот изглед и навојните затворачи. Квалитетот останува непроменет.

Воедно, како и новите амбалажи за вината, од март е достапна и новата амбалажа за Lozovata rakija. Таа сега е достапна во пакување од 0,1 л. Како што соопштуваат од винарницата: се водеше сметка да го задржиме атрактивниот изглед и сите карактеристики со кои гарантираме конзистентен, висок квалитет на производот и сигурност за нашите потрошувачи@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Киппер“ продолжува со експанзијата

07 апр 2021

Министерството за финасии објави Календар на даночната регулатива

07 апр 2021

Во тек се преговори за уште 15 нови инвестиции кои тежат 250 милиони евра

07 апр 2021

„Веро“ ја стартува услугата Vero Drive

07 апр 2021

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Тетово

07 апр 2021

Фирмите кои ќе бидат затворени овие две недели ќе добијат помош

07 апр 2021
Вчитува уште новости...