Македонија

Отворен е првиот „Стокомак“ во Радовиш

04 мар 2021

Од вчера почна со работа првиот „Стокомак“ во Радовиш, кој е 51. дисконтен маркет во малопродажната мрежа на компанијата.

Маркетот во Радовиш се наоѓа на улицата Самоилова, бр. 36, во непосредна близина на малата пошта. Се простира на површина од 600 квадратни метри, располага со 4 каси за наплата, а пред маркетот има и 15 паркинг-места. За услугата се грижат 9 вработени.

Маркетот е со нов и променет модерен дизајн, со асортиман од проверени и висококвалитетни 1.200 прехранбени и непрехранбени производи, вклучително и брендови и трговски марки што може да се најдат само на нашите полици, изјавија за InStore од „Стокомак“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Киппер“ продолжува со експанзијата

07 апр 2021

Министерството за финасии објави Календар на даночната регулатива

07 апр 2021

Во тек се преговори за уште 15 нови инвестиции кои тежат 250 милиони евра

07 апр 2021

„Веро“ ја стартува услугата Vero Drive

07 апр 2021

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Тетово

07 апр 2021

Фирмите кои ќе бидат затворени овие две недели ќе добијат помош

07 апр 2021
Вчитува уште новости...