Македонија

Арсовска: Поддршката за исплата на плати даде добри резултати

23 фев 2021

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска, смета дека мерката за поддршка на плати покажала добри резултати кај компаниите кои ја искористиле.

Мерката за давање поддршка за плати навистина даде резултати и добро е таа што продолжува и во новиот пакет и доколку се покаже како потреба и во наредниот период верува дека владата ќе има слух и дополнително да се продолжи за оние кои навистина им е неопходна за преживување. Верувам дека на оние на кои добро им одеше за време на кризата би требало да ја покажат својата солидарност и да не црпат од овие фондови и да остават за оние кои оваа помош навистина им е неопходна за да не пропаднат, рече Арсовска во синоќешното гостување на „Топ тема“.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБесими најави нов Даночен календар и Царински тарифник

02 мар 2021

Превозници заглавени на границата со Грција

02 мар 2021

„Алкалоид“ ќе исплаќа дивиденда за 2020 година

02 мар 2021

Највисоки цени на храната во последните шест и пол години

02 мар 2021

Нова инвестиција: Шведскиот бренд Nick’s ќе отвори 150 работни места во Битола

02 мар 2021

Отворен е првиот „Стокомак“ во Радовиш

02 мар 2021
Вчитува уште новости...