Македонија

Иновативно пакување на јогуртот Alpsko

22 фев 2021

„Лакталис Македонија“ неодамна го лансираше новиот јогурт Alpsko со иновативно и практично пакување.

Ориентиран кон модерна технологија, употреба на врвни знаења и подобрување на квалитетот, инвестиравме во модернизација на производството и едукација на вработените. Тоа резултираше со подобрен квалитет на производите, како и подобро разбирање на потребите на потрошувачите и љубителите на јогуртот Alpsko, кои не сакаат да се соочуваат со непријатните мустаќи додека појадувааат во пекарница, јадат и возат кон работа или појадуваат со колегите, изјавуваат од компанијата.

Јогуртот е достапен во сите продавници во чашка од 275 гр.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Киппер“ продолжува со експанзијата

07 апр 2021

Министерството за финасии објави Календар на даночната регулатива

07 апр 2021

Во тек се преговори за уште 15 нови инвестиции кои тежат 250 милиони евра

07 апр 2021

„Веро“ ја стартува услугата Vero Drive

07 апр 2021

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Тетово

07 апр 2021

Фирмите кои ќе бидат затворени овие две недели ќе добијат помош

07 апр 2021
Вчитува уште новости...