10 години

Интервју со Даница Личанин-Блажеска од првиот број на „Таргет“

29 јан 2021

InStore годинава обележува 10 години постоење на македонскиот пазар. Токму затоа, се потсетуваме на почетоците, на првиот трејд-магазин „Таргет“, кој дебитираше во мај 2011 година.

Даница Личанин-Блажеска, генерален менаџер на маркетите „Рептил“ во интервјуто за првиот број на „Таргет“ вели:

Секој почеток е тежок, но ако се работи напорно за да се постави систем во работењето и ако не се избрзува во одлуките успехот е неминовен, вели Личанин-Блажеска во интервјуто со наслов: „Бизнисот е како дете, треба да се израсне“.

Денес, „Рептил“ има малопродажна мрежа од 17 маркети и еден од форматот Reptil Special, а на е-продавницата reptilmarketi.mk достапни се повеќе од 4.000 артикли.

Целото интервју со Личанин-Блажеска прочитајте го на линкот, стр. 32.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...