10 години

Интервју со Кристијан Шарита од вториот број на InStore

28 јан 2021

Во годината кога InStore обележува 10 години постоење на македонскиот пазар, се потсетуваме на првите интервјуа објавени во магазинот.

Кристијан Шарита, извршен директор на КМБ Бугарија, дел од групацијата „Маринопулос“, која го донесе „Карфур“ на Балканот, го интервјуиравме во вториот број на InStore, во ноември 2012 година. 

Премногу сме задоволни од отворањето на нашиот прв хипермаркет „Карфур“ во Македонија! Излезе дека овој чекор е вистински успех што дури и ги надмина нашите очекувања, ги сподели Шарита своите први впечатоци, во интервјуто со наслов „Карфур“ ги донесе ниските цени во Македонија“. 

Хипермаркетот работеше околу три години, по што беше затворен на почетокот на 2016 година. 

Целото интервју со Шарита можете да го прочитате тука@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...