FMCG Македонија 2020

Митка Мојсовска, „КОЛА“: Контролинг – клуч за квалитетни бизнис одлуки

19 ное 2020

Митка Мојсовска, сертифициран тренер за контролинг и финансов директoр на компанијата „КОЛА" ќе биде еден од говорниците на 6 FMCG SUMMIT 2020 што ќе се одржи на 26 ноември во организација на магазинот InStore и агенцијата „Кликер маркетинг“. 

Таа ќе зборува на темата „Контролинг – клуч за квалитетни бизни одлуки“. 

Својата едукација од областа на контрoлингот Митка ја има стекнато во Загреб на Академијата за Конторлинг во Когноско Контролинг, по програмата на германската Controller Akademie од Минхен. Иплементацијата на комплетниот котролинг систем ја има спроведено во „КОЛА“. Мојсовска е професионалец со огромно искуство во буџетирање, внатрешна контрола, финансиско сметководство и бизнис планирање.

Таа веќе неколку години работи и како единствен сертифициран тренер за контролинг на македонскиот пазар и партнер на германската Controller Akademie. Како консултант за контролинг држи обуки кои се специјализирани за компании од FMCG секторот меѓу кои и на „Витаминка АД“, „Алкалоид“, „Еуро Табак“, „Зегин“, „Плива“ и други компании.

Годинава, на конференцијата можете да ни се придружите бесплатно! Вашата пријава ја очекуваме тука. 

Не пропуштајте го Самитот на кој може да присуствувате само еднаш во годината!  @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...