Видео вести

(ВИДЕО) Pepsi претстави лимитирана серија пијалаци

15 сеп 2021

Од 20 септември на потрошувачите од САД ќе им биде достапно ограниченото издание на пијалаците Pepsi-Cola Soda Shop, во два вкуса – Cream Soda и Black Cherry.

Производите ќе бидат достапни во шишиња од 500 мл и во лименки од 330 мл.

Како што соопштуваат од компанијата, Pepsi-Cola Soda Shop ќе биде сезонски пијалак, достапен на сите места во САД каде што се продаваат производите на „Пепсико“.

За промоција на новата серија пијалаци и по повод 50 години од мјузиклот „Брилијантин“ (Grease), Pepsi ја ангажира раперката Дожа Кет, која ја преработи култната песна „You're the One That I Want“.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...