Свет

„Пепсико“ целосно го суспендираше производството во Русија

21 сеп 2022

Компанијата „Пепсико“ целосно го суспендираше производството на пијалаците Pepsi, 7UP и Mountain Dew.

Агенцијата наведува дека американската компанија во изјава за „Ројтерс“ изјавила дека го прекинала производството на споменатите пијалоци во Русија.

Одлуката е во согласност со соопштението објавено во март. „Ројтерс“ нагласува дека споменатите сокови се уште може да се најдат на полиците на продавниците во Русија.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...