Свет

„Даглас“ ќе затвора продавници

01 мар 2021

Според објавените извештаи, синџирот парфимерии „Даглас“ планира да затвори 500 од своите 2.400 продавници во Европа.

Најголем удар ќе претрпат продавниците во Шпанија и во Италија, каде што „Даглас“ управува со мрежа од голем број мали продавници, кои беа резултат на повеќе аквизиции.

Компанијата не ги потврди извештаите, но, сепак, во официјалното соопштение се наведува: Уште во текот на летото најавивме дека како дел од нашата корпоративна стратегија и како резултат на променетата клима на пазарот поради пандемијата на коронавирусот, ќе го преиспитаме работењето на сите продавници во мрежата.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаКазна за „Алибаба“ од 2,8 милијарди долари

07 апр 2021

„Алди“ ќе доставува производи во соработка со „Голво“

07 апр 2021

Цената на храната се зголемува 10 месеци по ред

07 апр 2021

„Шварц груп“ тестира продавници без персонал

07 апр 2021

„Казино“ подготвува криптовалута

07 апр 2021

„Пармиџано Риџано“ го зголеми производството за 5%

07 апр 2021
Вчитува уште новости...