Свет

„Рекит Бенкисер“ инвестира во фабрика во Мумбај

01 мар 2021

Светски познатиот производител „Рекит Бенкисер“ објави дека ќе инвестира 4,6 милиони евра во компанија за производство на средства за бричење, со седиште во Мумбај, Индија.

„Бомбај шејвинг компани“ е основана во 2016 година и опфаќа портфолио со повеќе од 100 средства за бричење, козметика за нега на тело и лице.

Од „Рекит Бенкисер“ велат дека со ова партнерство значително ќе се прошири нивната деловна активност на глобално ниво.

Задоволни сме што сме партнер со тимот на „Бомбај шејвинг компани“. Нашата инвестиција е заложба за комбинација на најдоброто од двата света – експертизата на партнерите во дигиталниот свет и нашата експертиза за брендирање и производство. Таа комбинација е формула за огромен успех, велат од раководството на „Рекит Бенкисер“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаКазна за „Алибаба“ од 2,8 милијарди долари

07 апр 2021

„Алди“ ќе доставува производи во соработка со „Голво“

07 апр 2021

Цената на храната се зголемува 10 месеци по ред

07 апр 2021

„Шварц груп“ тестира продавници без персонал

07 апр 2021

„Казино“ подготвува криптовалута

07 апр 2021

„Пармиџано Риџано“ го зголеми производството за 5%

07 апр 2021
Вчитува уште новости...