Hashtag: 'онлајн'
Работење

Како да го освоите онлајн-просторот?

01 фев 2023
Секој бизнис треба да биде онлајн. Тоа не е нов совет, туку само здраворазумска констатација...
Свет

Чешки „Рохлик“ влегува во Италија, Романија и Шпанија

22 ное 2021
Компанијата и во иднина ќе работи со своите брендови Rohlik, Kifli, Gurkerl и Knuspr
FMCG Македонија 2021

7. FMCG summit: Како да се има победничка визија

15 ное 2021
Skopje Marketing Summit 2021

Иднината на маркетингот е во односот човек со човек

22 мај 2021
Со многу инспиративна енергија, споделени искуства за маркетингот во сегашноста и очекувања за тоа што ќе донесе иднината, на 20 мај се...
FMCG Македонија 2020

6. FMCG summit: Сѐ се врти околу луѓето

07 дек 2020
Актуелно

Саемот на ПЛМА ќе се одржи онлајн

04 окт 2020
Саемот „World of Private Label“ (Светот на приватните трговски марки), во организација на ПЛМА, ќе се одржи онлајн од 1 до 4 декември...
Свет

„Амазон“ ќе ангажира дополнителни 3.500 работници

21 авг 2020
Проширувањето во Њујорк доаѓа откако „Амазон“ се откажа од плановите минатата година за изградба на втора централа во градот
Регион

„Лили“ отсега и на апликацијата Wolt

29 јун 2020
Синџирот дрогерии „Лили“, во соработка со платформата за брза достава Wolt, им обезбеди на купувачите онлајн-нарачки и бесконтактна...
Свет

Полски „Алегро“ е меѓу најпосетените интернет продавници

13 фев 2020
Полскиот интернет трговец „Алегро“ се искачи меѓу првите десет интернет страници за онлајн трговија
Регион

„Амазон“ доаѓа на Балканот?

26 јул 2019
„Амазон“ планира со „Хрватска пошта“ да оствари ексклузивна соработка за достава во цела Хрватска, а потенцијално и во Србија, Црна...
Свет

„Карфур“ ќе испорачува производи до дома за половина час

17 јул 2019
„Карфур“ и „Глово“ ќе соработуваат во Франција, Шпанија, Италија и Аргентина, а услугите за достава ќе ги понудат најдоцна до...
Свет

Сè повеќе онлајн-активности

12 дек 2018
Во изминатиот период беше забележана голема активност во е-трговијата низ цела Европа...
Вчитува уште новости...