Hashtag: 'маркети'
Македонија

„Лидл“ се интересира за локација за маркет во Кисела Вода

21 апр 2022
Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денес оствари работна средба со претставниците на „Лидл” од претставништвата во...
Македонија

Се ограничува продажбата на маслото за јадење во пакети

14 апр 2022
Министерот Бектеши во емисијата Топ Тема на Телма тврдеше дека има доволно масло но се купуваат поголеми количества за препродажба
Македонија

Лукаревска: Се прави анализа од контролите во маркетите

01 апр 2022
Фискалните каси кај дел од трговците не биле поднесени со нула ДДВ
Регион

„Светофор“ ќе отвори уште 23 продавници во Србија

31 мар 2022
„Светофор“ е дел од руската „Торгосервис“ групација која во Србија веќе има 18 маркети
Македонија

УЈП казни 114 маркети

21 мар 2022
Најмногу неправилности имало во Тетово, Струга, Скопје, Прилеп и Охрид, поради неиздавање и неусогласени фискални сметки
Македонија

Од денеска нула отсто ДДВ за основните прехранбени производи

17 мар 2022
Оваа одлука ќе се спроведува од денес и ќе трае до 31 мај 2022 година
Македонија

Се празнат продавниците – се „граба“ зејтин и брашно

28 фев 2022
Повторно се случува истото како на почетокот на пандемијата
Македонија

Бектеши: Големите маркети во пандемија трупале огромни профити

25 фев 2022
Одредени национални синџири на маркети во периодот 2020/21 година, во време на пандемија, оствариле огромни профити, рече министерот за...
Актуелно

Од 1 февруари „Вива фреш“ и официјално го презема „Кит - Го“

27 дек 2021
Ребрендирањето нема да биде веднаш
Македонија

Владата ги замрзна и цените на оризот, јајцата и тестенините

14 дек 2021
Одлуката ќе важи до 31 јануари
Македонија

Јајцата, оризот и тестенините може да се најдат на листата производи со „замрзнати“ цени

07 дек 2021
И за додадените производи, до крајот на јануари догодина, би важеле цените кои биле формирани од трговците на 1 декември
Актуелно

Пазарење „по ново“: Од вага, директно во торба

01 дек 2021
Од денеска, за граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари
Вчитува уште новости...