Hashtag: 'сладоледи'
Македонија

(ФОТО) „Алма М“ повлече од пазарот сладоледи Kit Kat и Milka

06 авг 2021
Соодветно на законските регулативи, залихите од засегнатите производи се ставени во карантин и започнато е нивно повлекување
Македонија

„Цермат“ донираше 1.500 сладоледи

29 јул 2021
„Цермат“ во соработка со Црвен крст подели бесплатни сладоледи во вакциналниот пункт во Битола
Анализи

Македонија во бројки: Вирусот го стопи порастот кај сладоледите

14 јул 2021
Прогнозите се дека категоријата ќе достигне вредност од 3,6 милијарди денари во 2025 година
Регион

„Фронери“ инвестираше 50 милиони евра во Србија

22 апр 2021
Извозот на фабриката за сладолед во Стара Пазова, во 25 земји, минатата година достигна 38 милиони евра
Свет

„Фереро“ ги претстави сладоледите Raffaello и Ferrero Rocher

11 мар 2021
Италијанскиот производител „Фереро“ лансира сладоледи Raffaello и Ferrero Rocher на францускиот пазар...
Регион

Ledo ги враќа сладоледите од детството

27 јан 2021
Во натпреварот учествуваат три Ledo сладоледи, и тоа: Bubi, Njofra и Top Mix
Регион

Ledo оваа година лансираше 32 нови производи

07 дек 2020
Драго ни е што во најпредизвикувачката година досега со своите производи успеавме да останеме иновативни
Свет

„Унилевер“ ќе престане да рекламира сладоледи за деца поради проблемот со дебелината

18 фев 2020
Новите правила ќе наметнат строга контрола врз пласманот на реклами во филмовите и неприкажување реклами на деца до 12 години во...
Свет

„Нестле“ продаде брендови сладоледи за 4 милијарди долари

16 дек 2019
Аквизицијата ќе го зголеми приходот од продажбата на компанијата „Фронери“ за дополнителни 1,61 милијарда евра годишно
Регион

„Унилевер“ го купи бугарскиот бренд сладоледи Denny

11 јул 2018
„Унилевер“ ја купи бугарската компанија „Сладоледна фабрика“, која го произведува брендот сладоледи Denny.
Регион

Отворена фабрика за сладоледи „Фронери“

25 јун 2018
Фабриката, во чија модернизација е вложено 20 милиони евра, извезува 95% од вкупното производство, во 24 земји.
Вчитува уште новости...