Hashtag: 'брендови'
Свет

„Рекит Бенкисер“ го менува името

02 апр 2021
Познатиот FMCG-производител „Рекит Бенкисер“ најави дека во следните три години ќе го промени името во поедноставна верзија
10 години

10 години InStore: Приказната зад брендот

31 мар 2021
Тука е и потребата да се сочуваат нашите „златни“ брендови преку текст, фотографија, сведоштво од луѓе кои биле непосредно вклучени во...
Свет

„Фејсбук“ го укинува лајкот на страницата

11 јан 2021
„Фејсбук“ ќе ја укине можноста за лајкување на редизајнирани јавни страници што ги користат уметниците, јавните личности и...
Актуелно

Нови 100 брендови во новиот 100 MUST HAVE 2020/2021

04 ное 2020
Веќе трета година по ред InStore ви овозможува да влезете во престижното друштво на топ-100 брендови во Македонија на уникатен начин, преку...
Актуелно

Пријавете се за да ве забележат трговците

28 окт 2020
Веќе трета година по ред InStore ви овозможува да влезете во престижното друштво на топ-100 брендови во Македонија на уникатен начин, преку...
Регион

Хрватска: „Кока кола ХБЦ“ го претстави брендот Costa Coffee

15 окт 2020
Комплетниот асортиман на Costa Coffee ќе вклучува пржени зрна кафе, мелено кафе и кафе во капсули, со што ќе одговори на широк спектар желби и...
Свет

„Рекит Бенкисер“ ќе продава брендови вредни милијарда евра

30 сеп 2020
Еден од најголемите производители во секторот стока за широка потрошувачка, „Рекит Бенкисер“, се подготвува за продажба на важни...
Македонија

(ВИДЕО) Следната есен ќе биде готов трговскиот центар „Ист гејт мол“-доаѓаат нови светски брендови

30 јул 2020
Комплексот се гради на просторот на некогашниот Скопски саем
Свет

„Горење“ на кинескиот пазар ќе се вика „Гу Луо Ни“

23 јул 2020
Компанијата го прилагоди називот на брендот на изговорот и разбирањето на кинеските потрошувачи, како што е вообичаено во Кина за...
Свет

TikTok ќе работи и со брендови

25 јун 2020
TikTok лансираше нова платформа наречена „TikTok for Business“ со цел да им овозможи на брендовите да се огласуваат внатре во апликацијата
Продажба

Е-продажба: Изберете ги соодветните брендови

20 јун 2020
Oсновната мисија на сите партнери во онлајн-каналот е унапредување на пенетрацијата и фреквенцијата на купување...
Свет

Брендови против приватни трговски марки

23 мај 2020
Дали брендираните производи се навистина со подобар квалитет од приватните трговски марк на трговските синџири? Австриското здружение...
Вчитува уште новости...