Hashtag: 'Хрватска'
Регион

„Проктер & Гембл“ донираше 100.000 куни за белоглавите орли

16 авг 2022
Компанијата „Проктер & Гембл“ му врачи донација од 100.000 хрватски куни (околу 13.500 евра) на здружениото „Биом“ кое се занимава со...
Актуелно

Мате Римац вложи во „Грунтек“

19 јул 2022
Ова е прва агро - инвестиција на младиот хрватски инвеститор
Регион

Хрватска: И dm предвреме воведе двојно означување на цените

18 јул 2022
Во dm онлајн продавниците и на апликацијата „Мој dm“ цените веќе се изразени во евра и во куни
Регион

„Станиќ група“ ја купи “Мараска“

13 јул 2022
Со тоа, „Станиќ група“ го проширува производственото портфолио во насока на јаки алкохолни пијалаци (ЈАП), го проширува асортиманот на...
Регион

„Студенац“ го презеде „Лониa“

07 јун 2022
„Студенац“, еден од водечките малопродажни синџири во Хрватска, го презеде трговскиот синџир „Лониa“ со 300 продавници во шест жупании...
Регион

„Студенац“ го презеде „Дуравит“

31 мај 2022
Со преземањето на продавниците на малопродажниот синџир „Дуравит“, „Студенац“ ја зајакна својата пазарна позиција во Пула и...
Регион

Хрватска: „Натура бееф“ ќе го удвои производството на еко - месо

18 мај 2022
Ќе се отвори уште една месарница во Загреб, додека другото продажно место би било некаде на јадранскиот брег
Регион

Хрватска од септември двојно ќе ги прикажува цените

05 мај 2022
Од септември, деловните субјекти во Хрватска ќе ги искажуваат цените и во куни и во евра
Регион

„Франк“ стана член на Меѓународниот инстутут за климатски активности

21 апр 2022
„Франк“ се придружи во Меѓународниот инстутут за климатски активности, прво здружение на експерти во Хрватска
Регион

„Студенац“ го презеде трговскиот синџир „Кордун“

19 апр 2022
Новото преземање е продолжение на континуираниот раст што компанијата го остварува последниве години
Регион

„Еуроспин“ во Хрватска го ограничи купувањето

22 мар 2022
Италијанскиот трговски синџир „Еуроспин“ во Хрватска ги ограничи количините на одредени прехранбени производи кои можат да се купат...
Регион

„Дукат“ ја зголеми откупната цена на млекото

17 мар 2022
Ова зголемување, заедно со последните две зголемувања, вкупно ќе чини зголемување од 50 липи за литар откупено млеко
Вчитува уште новости...