Hashtag: 'трговци'
Свет

„Волмарт“ ја зголеми прогнозата за профитот

18 авг 2022
Прилагодената заработка достигна 1,77 долари по акција во вториот квартал, надминувајќи ја просечната проценка на аналитичарите од 1,63...
Регион

Црна Гора: Се потпишуваат договори за залихи со храна

10 авг 2022
Од тамошното Министерство за економија најавија дека понудата е отворена за сите заинтересирани трговци
Свет

„Е.Леклер“ би го намалил работното време поради можниот недостаток на струја

26 јул 2022
„Е.Леклер“, најголемиот француски трговец со храна, би можел да го намали работното време на своите продавници како дел од итните мерки...
Свет

„Меркадона“ го зголеми асортиманот маслинки

19 јул 2022
Шпанскиот трговец на мало „Меркадона“ ја унапреди рецептурата на своите СКУ-пови маслинки од приватната трговска марка Hacendado
Свет

„Лидл“ достигна бројка од 12.000 продавници во светот

14 јул 2022
Вкупната бројка на вработени е 360.000
Свет

„Лидл“ ќе отвори 150 продавници во Италија

01 јул 2022
„Лидл“ ќе отвори 150 нови продавници во Италија до 2024 година, во што ќе вложи 1,5 милијарди евра
Регион

Црна Гора ги ограничи цените на брашно, масло, шеќер и сол

01 јул 2022
Црна Гора ги ограничи на 5 отсто максималните висини на маржите во трговијата на големо, и тоа за пченичното брашно (ТИП 400 и 500), шеќерот,...
Македонија

(ФОТО) Отворен реновираниот „Жито маркет“ во Виница

30 јун 2022
Во последнава година го спроведуваме планот за реструктуирање и обнова на повеќе објекти од нашата мрежа низ целата држава
Македонија

Нов „Киппер“ во Аеродром

30 јун 2022
Денеска се отвори нов „Киппер“ во Аеродром (Скопје), кој е 90 по ред маркет на овој трговски синџир
Македонија

Што подразбира Владата под нечесни трговски практики?

22 јун 2022
Во делот на санкциите, предвидена е и привремена забрана за работа од три месеци до две години, за среден и голем трговец, и 20 дена за...
Свет

„Алди“ објави насоки за поддршка на трансродовите колеги

20 јун 2022
Целта на водичот е да им даде препораки на раководителите или вработените за тоа како да им помогнат на своите колеги да се вратат на...
Македонија

Денеска се укинуваат ограничените маржи во трговијата

01 јун 2022
Од денеска не важи времената мерка за ограничување на маржите во малопродажбата како и кај трговијата на големо
Вчитува уште новости...