IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 01.03.2015 || Иницијатива на „Пакомак“ - Еден клик за едно дрво!  |  Отворен продажен центар „Певец Јанкомир“  |  Круно Мервар на нова функција во „Нестле“  |  „Делез“ забележа пораст, следува реструктурирање   |  Frutti на „Витаминка“ меѓу највкусните во Хрватска  |  Отворен е првиот dm во Велес  |  „Хофер“ чека дозвола за отворање во вила „Урбана“  |  Домашни прехранбени производи презентирани во Абу Даби  |  „Волмарт“ вложува 1,3 милијарди евра во онлајн-трговија  |  „Диа“ очекува пораст годинава  |  Македонската економија за време на европската дефлација  |  „ДС Смит“ го купува „Дуропак“  |  „Љубљанске млекарне“ со нов претседател на управата  |  Отворање на реновираниот дел за брза храна во „Рамстор мол“  |  „Меркур трејд“- дистрибутер на револуционерниот производ Velvet Soft  |  „Адриатик УК“ станува дистрибутер на производите на „Подравка“  |  Во Македонија има повеќе од 70.000 фирми  |  Пожар привремено го забави снабдувањето на објектите dm   |  „Шпар“ размислува за примена на моделот на франшиза   |  Италијанска технологија во македонската винска индустрија  |   ||
   

Магнезиум хлорид гранули и раствор

На македонскиот пазар отсега достапни се гранули Магнезиум хлорид 33 г и раствор Магнезиум хлорид 1л.

Магнезиум хлорид е природен извор на магнезиум добиен со испарување на морска вода. 

Логистички информации: 
Назив на производот Нето количество Транспортно пакување
Магнезиум хлорид гранули 33 г 10 пар
Магнезиум хлорид раствор 10 пар

Рамковна МП-цена: Магнезиум хлорид гранули - 60 ден
                                Магнезиум хлорид раствор - 110 ден
Производител: Потекло - Јапонија
Увозник: ДОО „Аронија здрава храна" 
Дистрибутер: ДОО „Аронија здрава храна" 
Е-меил: biona.bio@gmail.com
Веб-сајт: www.aronijazdravahrana.com.mk
Телефон и факс: 077 893 750, 043 235 959
 
Новитети за на полица
 
 
 
back to top