IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 25.11.2017 || Budweiser ќе испраќа јачмен во вселената  |  Весел почеток на соработката меѓу „Вела“ и „Орбико“  |  Пораст на е-продажбата на dm  |  „Карфур“ лансира одржлива приватна трговска марка  |  Просечната нето-плата во септември – 23.229 денари  |  Голем пораст за приватните трговски марки на „Теско“  |  Амазон оди „во шопинг“  |  „Попова кула“ со добивка од 4,8 милиони денари  |  Задолжителна квота за жени во управувањето со компаниите  |  „Дониа“ наградена со јубилејно признание  |  „Алибаба“ со нова инвестиција од 2,9 милијарди долари   |  Почнува втората потрага по „Добри брендови“  |  „Хол фудс“ со поголеми снижувања за премиум членовите на „Амазон“  |  „Тиквеш“ го претстави годинашното младо вино  |  Argeta веќе се произведува и во САД  |  Поповолна економска состојба во преработувачката индустрија во октомври   |  Зголемен прометот во индустријата во септември  |  Деловни средби за нови партнерства  |  Унапредување на трговските односи меѓу двете земји  |  „Нестле“ ќе го реорганизира бизнисот со храна за бебиња  |   ||
   
 
Свет , 24.11.2017
 
Budweiser ќе испрати јачмен во вселената следниот месец, за да проучи како една од главните состојки на пивото ќе реагира во микрогравитациска средина.
 
Македонија , 24.11.2017
 
По повод почетокот на соработка на „Орбико“ – Македонија со специјализираниот бренд за нега на коса и бои – Wella, се одржа забава во „Сквер 21“ на улицата Македонија.
 
Свет , 24.11.2017
 
Интернет-продажбата на „дм-дрогерие маркт“ во Германија се зголемила за повеќе од 80%.
 
Свет , 24.11.2017
 
„Карфур“ – Италија ја лансираше линијата Filiera Qualità, марка производи од доставувачи на трговецот, кои работат според принципите за одржливост.
 
Македонија , 23.11.2017
 
Просечната месечна нето-плата по вработен во септември годинава изнесувала 23.229 денари, соопшти Државниот завод за статистика.
 
Свет , 23.11.2017
 
„Теско“ извести дека за една година, продажбата на приватните трговски марки се зголемила за 4,6% и достигнала речиси 50% од вкупната продажба.
 
Свет , 23.11.2017
 
„Амазон“ пристапува кон француските малопродажни трговци со договори за дистрибуција или за аквизиција во таа европска земја.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top