IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: „Жито“ со помош за поплавените општини Могила и Новаци

13.02.2015

Синџирот маркети „Жито" испрати хуманитарна помош за семејствата во поплавените општини, Могила и Новаци.

Помошта беше доставена денеска, а се состои од два камиона со основни производи за секојдневна употреба.

Не само што на овие луѓе домовите им се поплавени, туку тие сега се соочуваат и со недостиг од основните дневни потреби, почнувајќи од храна и вода. Свесни сме дека не можеме да ги смениме околностите, но со нашата помош се надеваме дека ќе придонесеме овој тежок период да го пребродат полесно, изјавија од „Жито".


Назад
 
 
 
 
back to top