IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: „Жито маркети“ прослави 30 години

02.11.2018
Компанијата „Жито маркети" на 17 октомври прослави три децении успешна работа, истовремено означувајчи почеток на нов циклус во кој очекуваат уште подобри резултати.   
Свеченоста се одржа во винаријата „Стоби" во присуство на повеќе од 700 гости. 

Убава е глетката вечерва, растреперено е срцето, полна е душата.Тука се моите другари со кои заедно почнавме да го градиме бизнисот, заедно растевме, си подававме рака и се поддржувавме. До нив ги гледам и нашите ученици, млади менаџери, верни, лојални, желни за нови успеси и продолжување на приказната. Тука е и моето семејство, мојата сопруга, синовите, мојата поткрепа и сила, моето се, рече Јованче Ѓошевски, сопственик на „Жито маркети".  

Како симбол на благодарност за долгогодишниот труд беа доделени благодарници со златник и сребреник на вработените во компанијата со стаж од повеќе од 20 години.Назад
 
 
 
 
back to top