IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Босна и Херцеговина: Трговците избраа ТОП 100 производи

10.10.2018
Трговците од Босна и Херцеговина избраа сто најдобри брендови кои секоја подобро снабдена продавница треба да ги има на своите полици во сезоната 2018/2019 година. Тие ја добија титулата „must have". 

Во категоријата безалкохолни пијалоци, „must have" се 14 брендови, меѓу кои Coca Cola, Costa, Fanta, Fast Energy, Hell…Во категоријата „вода", трговците ги избраа Oaza, Lejla, Leda I Jana. Во категоријата „пиво и радлер" тоа се Banjalucka pivara –Nectar, Sarajevsko pivo I Tuzlanski pilsner. Меѓу „must have" во останатите категории се грицките Cipsy и Flipko, supite Knorr, Maggie и Podravka, зачините C zacin и Vegeta, млеката и млечните производи на Dukat, Imlek, Meggle, сладоледите Algida и Ledo, слатката програма на Bajadera, Bounty, Dirina, месото и месните преработки на Argeta, Zlatiborac, Poli…Избор беше направен и за категориите лична нега, орална хигиена, средства за бричење, средства за чистење, тоалетна хартија и интимна нега. За „must have" беа избрани Durex, Nivea, Rexona, Listerine, Colgate, Bic, Gillette, Ariel, Lenor, Fairy, Violeta, Harmony…Списокот на сите избрани брендови може да го видите тука. 

Стоте најдобри брендови беа прогласени на синоќешната свеченост што се одржа во Сараево, во присуство на претставници на најголемите трговци во Босна и Херцеговина и на компаниите чии брендови учествуваа во изборот. 

Изборот на ТОП 100 производи го организираше магазинот InStore. 

Специјална едиција 100 MUST HAVE  за првпат е во подготовка и во Македонија.  Изборот на задолжителните производи за на полица ќе биде објавен после 15 ноември. 

Назад
 
 
 
 
back to top