IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: Tрчаме кон целта со „Жито лукс“

06.04.2015

Годинава по десетти пат, во првата сабота од април, се одржа атлетскиот настан „Трчаме кон целта", поддржан од компанијата „Жито лукс".

„Жито лукс" ги поддржа учесниците на настанот, со што уште еднаш ја потенцираше својата општествено одговорна страна. Учесниците на настанот уживаа во ‘Ржаниот тост леб, што претставува извор на протеини и целулозни влакна, висока хранлива вредност и карактеристичен вкус.

Настанот се состоеше од три трки – детска трка на 1 километар, полумаратон од 21 километар, како и рекреативна трка од 5 километри. Најзначајната трка во април беше збогатена и со музичка програма, на која настапија познати имиња од македонската музичка сцена.


Назад
 
 
 
 
back to top