IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 18.08.2018 || Законот за петокраката може да го забрани Heineken  |  „Констелејшн брендс“ вложува 5 милијарди долари во марихуана  |  Скопско ги враќа маалските дружби во Карпош  |  Нов начин на пакување на бананите  |  Наскоро ќе се знае судбината на „Равница“  |  Во Србија храната се купува на одложено  |  „Унилевер“ има нов логистички партнер  |  Реновиран „Рамстор“ во Ново Лисиче  |  „Шпар“ ќе отвори уште 80 објекти  |  Успешно прво полугодие за „Баерсдорф“  |  Осмислена првата паметна кошница за мед  |  ЕУ одобри извоз на млеко од БиХ  |  Спорните соини шницли на „Виталиа“ содржат ГМО  |  За домашната ракија ќе се плаќа акциза  |  „Лидл“ го намалува прехранбениот отпад  |  Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и говедски  |  ГМО во сојата на „Виталиа“ и во кочански ориз  |  Нови награди за македонските вина  |  „Нели“ ќе произведува бонбониера Azbuka  |  АВТ нов дистрибутер на „Вернер & Мерц“  |   ||
   

Македонија: Tip of the Week® на англиски јазик

12.06.2018

По кампањата на глобалната платформа „Кикстартер" на крајот од минатата година, тимот на Tip of the Week® изминативе месеци интензивно работеше на интернационалното издание на Tip of the Week® на англиски јазик.

Изданието содржи 39 совети од 24 автори од 8 земји од регионот (Македонија, Србија, Хрватска, Црна Гора, БИХ, Словенија, Косово, Бугарија) и многу практични примери и вежби за унапредување на личниот и професионалниот развој.

Им благодариме на сите автори кои ја прифатија иницијативата да бидат дел од интернационалното издание на Tip of the Week® и за првпат на светската читателска публика да презентираме нова уникатна перспектива за мотивација и за едукација која доаѓа од Балканот. Особено сме горди што Tip of the Week® веќе прераснува во препознатлив бренд со голема база на поддржувачи од целиот свет, велат Калин Бабушку и Петар Лазаров, креатори на Tip of the Week®.

Концептот Tip of the Week® почна во 2010 година во Македонија, со издавање на неделни совети и два прирачника за личен и за професионален развој. Во 2016 година, проширен е во Србија, Црна Гора и БИХ, а од 2017 година и во Хрватска. Прирачниците, досега се издадени на четири јазици и продадени во тираж во повеќе од 20.000 примероци.


Назад
 

 
 
 
back to top