IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 26.09.2017 || „Таргет“ се вклучува во ценовната војна  |  Срѓан Златичанин е новиот генерален директор на „Фриком“  |  Извозот на вина и пијалаци се зголеми за 12%  |  „Алди“ ги отвора првите безнински пумпи  |  „Лидл“ ќе продава производи направени според стари семејни рецепти  |  „Кока-кола активна зона“ во Радовиш  |  „Шпар“ - прв меѓународен синџир во Белорусија  |  „Макпрогрес“ ја презема „Дониа“  |  Prohibition – нова безалкохолна верзија на Budweiser  |  „Браун-Форман“ ја зголеми продажбата  |  Oд понеделник во продажба Добриот леб   |  „Крафт-Хајнц“ заинтересирани да го преземат „Данон“  |  „Млекара Плана“ вторпат на продажба  |  „Перно Рикар“ најавува зголемување на продажбата  |  Првата пратка производи тргна за Москва  |  Најважна е поддршката на домашните компании  |  „Ахолд Делез“ е меѓу лидерите за одржливо работење  |  „Жито“ во Петровец, прв во таа општина  |  Нова сезона на „Полица за домашните“ во „Лидл“  |  Златни медали за вината на „Тиквеш“ во Кина   |   ||
   

Хрватска: „Теди“ пристигна на хрватскиот пазар

12.09.2017

Германскиот малопродажен синџир „Теди" пристигна на хрватскиот пазар со продавници во трговските центри „Супернова Бузин" и „Супернова гарден мол" во Загреб.

Отворањето на двете продавници, хрватските медиуми го оценуваат како најава за поамбициозно влегување на германската трговска компанија на пазарот во Хрватска.

„Теди" во моментов располга со мреша од околу 1.500 трговски објекти, во кои е изложен асортиман од најмалку 5.000 производи, во шест земји од Европа, со повеќе од 11.500 вработени.

Според најавите на централната веб-страница на „Теди", во претстојните години компанијата планира со својата мрежа да достигне бројка од 2.000 трговски објекти, проширувајќи се и надвор од границите на Германија, и за таа цел е во постојана потрага по деловен простор.

Компанијата е основана во 2003 г. во Дортмунд, Германија, и е дел од групацијата „Тенгелман".  


Назад
 

        
 
 
 
back to top