IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 20.05.2018 || Едукативен и инспиративен ден за паметење  |  Утре се одржува 4. FMCG Summit Скопје 2018  |  „Игло“ ја зголеми продажбата за 15%  |  Ванилата поскапа од среброто  |  Нова инвестиција на „Даути комерц“  |  Потрошувачите ги избраа производите на годината  |  „Хенкел“ останува посветен на продолжување на порастот  |  Цените на индустриските производи пониски на месечно, повисоки на годишно ниво  |  Решенија за поефикасно и поефективно работење  |  Преработувачите очекуваат поголема конкурентност на домашниот пазар  |  „Монделез“ го презема „Тејтс бејк шоп“  |  „Нестле“ ќе го продава кафето на „Старбакс“  |  Плаќање со мобилен телефон во „Меркатор“   |  Се укинуваат временските ограничувања за продажба на алкохол  |  Потрошувачката на пиво е најголема во последните пет години  |  „Подравка“ со најдобри резултати во историјата  |  Суперлативи од „Вајн адвокејт“ за три вина на „Стоби“  |  „Виталиа“ ќе вработува ученици по нивното матурирање   |  „Меркатор“ забележа загуба од 181 милион евра  |  „Лидл“ им ги зголеми платите на вработените  |   ||
   

Македонија: Суперлативи од „Вајн адвокејт“ за три вина на „Стоби“

09.05.2018

Врвни комплименти од влијателниот светски вински критичар Марк Скваерс добија вината Ркацители (2016), Жилавка (2016) и Вранец (2015) на винарницата „Стоби" од Градско во рецензии за еминентниот вински магазин „Вајн адвокејт".

Ркацители (2016) од Скваерс доби 89 поени и е опишано како фино концентрирано суво вино, со 14,2% алкохол, со чисти и вкусни овошни ноти.

„Чистите овошни ноти овозможуваат вистинско задоволство при консумирањето, а вкусот дополнително ќе се развива во следните неколку месеци. Ова вино ќе биде одличен пијалак летово", пишува Скваерс во рецензијата.

„Вајн адвокејт" е еден од највлијателните вински магазини во светот, основан од најреномираниот светски вински критичар Роберт Паркер. Интернет-страницата има читатели од 38 земји од светот и има огромно влијание врз консуентите на вино во светот и во поствувањето трендови во винската индустрија во Америка, во Европа и во Азија.


Назад
 

 
 
 
back to top