IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Грција: „Шпар“ ќе отвори уште 80 објекти

14.08.2018

„Шпар интернационал" најави дека до крајот на годинава ќе отвори 80 нови продавници во Грција.

По двегодишно отсуство, холандскиот трговски синџир „Шпар" се врати на грчкиот пазар, откако потпиша договор за соработка со трговскиот синџир „Астерас груп" за ребрендирање на постојните продавници на трговецот под банерот „Шпар Хелас".

Годинава беа отворени 8 нови објекти, а до 2022 година, групацијата планира да отвори вкупно 350 продавници. Досега најголемиот објект во Грција е „Шпар Кутелиерис", кој се простира на површина од 1.500 квадратни метри. Во текот на следните неколку недели, трговецот открива дека ќе бидат отворени уште 18 објекти.

Претходно, „Шпар" ја напушти Грција во 2015 година, кога ја прекина долгогодишната соработка со „Веропулос". Холандскиот трговец во оваа земја на југот од Балканот, беше присутен од 1969 година.

Извор: www.esmmagazine.com


Назад
 

 
 
 
back to top