IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 20.10.2017 || Очекувајте го октомврискиот број на InStore   |  ССК прогласен за шампион за мал бизнис  |  Е-продажбата ќе надмине 1 трилион долари до 2027 година  |  Наскоро „Шпар“ ќе го отвори стотиот објект во Словенија  |  „Универекспорт“ отвори сопствен дистрибутивен центар  |  Сè поголем извозот на рускиот пазар  |  „Синагога“ со значително зголемени приходи  |  Отворен логистички центар на „Воли“  |  „Кауфланд“ ги зголемува платите за 11%  |  140 години работење на „Мирна“ од Ровињ  |  „Винаг“ продаден за речиси 2 милиони евра  |  Најбитно е да имате добра идеја   |  Увоз на храна во вредност од 101 милијарда евра  |  Дрон што ќе ги полни електричните автомобили во движење  |  Детали за преземањето на „Дониа“  |  Ајварот Perustija – достапен и на домашниот пазар  |  Скопје во центарот на бизнис-настаните во ЈИЕ  |  Огромен интерес за производите на „Макпрогрес“ на „Ануга“  |  „Алибаба“ ќе инвестира 15 милијарди долари во логистика  |  Црква ќе ги враќа верниците со црковно пиво  |   ||
   

Србија: Smoki одбележува 45 години јубилеј

08.08.2017

Еден од најпознатите брендови од Југоисточна Европа, флипсот Smoki на српската компанија „Соко Штарк", во состав на „Атлантик груп", одбележува 45 години од своето присуство на пазарот со низа настани, наградни игри и со презентација на производствениот процес пред претставници на медиумите.

 

Особено сме горди на фактот што Smoki и понатаму доминира во структурата на продажба, како еден од столбовите на компанијата „Соко Штарк", со учество поголемо од 30% и со стабилен годишен пораст, вели Матјаж Водопивец, генерален директор на „Соко Штарк" во рамките на „Атлантик груп".

Smoki е најстариот флипс-производ од Југоисточна Европа, првпат произведен во 1972 година, чие име израсна во генеричко име за овој вид грицки. Основа на производот се пченкарен гриз и свежо печени кикиритки. Според компанијата за истражување на пазарот „Валикон", Smoki е со години меѓу првите 10 најпрепознатливи брендови во Југоисточна Европа.


Назад
 

        
 
 
 
back to top