IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 23.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Македонија: „Сковин“ ја намали загубата во однос на минатата година

07.11.2017

Винарската визба „Сковин" во првите девет месеци годинава оствари загуба од 35,6 милиони денари, покажува билансот на успех, објавен на Македонска берза.

Во истиот период минатата година, загубата на винарницата изнесувала 88,4 милиони денари.

Вкупните приходи од продажба, заклучно со 30 септември годинава, изнесувале 145,9 милиони денари, од кои на домашниот пазар биле остварени 52,5 милиони денари, а на странските пазари биле реализирани 93,4 милиони денари. Во истиот период минатата година, приходите од продажба изнесувале 146,2 милиони денари.


Назад
 
 
 
 
back to top