IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 24.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Србија: „Синагога“ со значително зголемени приходи

19.10.2017

Трговската компанија „Синагога" од Сомбор, чија дејност е големопродажба и малопродажба на прехранбена стока, во првите девет месеци од 2017 година остварила приход од три милијарди динари (околу 25 милиони евра), што е зголемување од 28% во однос на истиот период минатата година.

 

Најголем пораст е остварен во големопродажбата, а малку помал во малопродажбата, во увозот на амбалажна хартија и во продажбата на транспортна и на комерцијална амбалажа, се наведува во соопштението на компанијата.

Како што се додава, добивката и понатаму не ги следи остварените приходи и е на ниво на минатогодишната добивка.

„Синагога" порастот го остварува константно, ги бара најадекватните решенија во сопствената организација, менувајќи ги стратегиите за продажба и приспособувајќи ги продажните цени на конкретните барања на купувачите, истакнуваат од трговската компанија. 


Назад
 

 
 
 
back to top