IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 17.11.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија: Шести „Универекспорт“ во Белград

03.07.2018
Новиот објект на „Универекспорт", е 146. на територијата на Војводина и Белград, а шести во Дроѓол. 
Со големина од 830 м², објектот се наоѓа во срцето на Белград, има иновативен пристап кон потрошувачите и асортиманот и речиси 9.000 внимателно избрани производи. Во објектот има оддел за овошје и зеленчук, оддел за деликатеси и спакувано месо, а потеклото на дел од широката понуда е од домашната фарма АД Бачка. За објектот се грижат 30 вработени.  

За потрошувачите достапна е широка понуда на приватни трговски марки, но и на здрава и органска храна и готвена храна. 
Во рамките на продавницата наскоро ќе работи и Coffe&Factory, кој за сите љубители на кафе ќе им овозможи да купат, пробаат и испијат свежо пржено и пакувано кафе. Назад
 

 
 
 
back to top