IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 23.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Србија: Се продава „Навип винарство“

21.09.2018
Се продава претпријатието „Навип винарство" Д.О.О. Врање, како и движниот и недвижен имот на „Навип" АД Белград.
 
Двете претпријатија се во стечај. Нивната вкупна проценета вредност е 150 милиони српски динари, без пресметан данок. 
 
Поединечно, вредноста на „Навип винарство" е 1,4 милиони динари, а на белградски „Навип" е 148,5 милиони динари. Од тоа, највредни се објектите, околу 90 милиони динари. Опремата за прием, цедење и транспорт на грозје, резервоарите за ферментација и останатата опрема се проценети на вкупно 50,8 милиони динари. Назад
 
 
 
 
back to top