IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 18.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: „Розе“ во „Вашингтон пост“

02.11.2018
Американскиот весник „Вашингтон пост" на читателите им го препорача виното Rosé 2017 на „Стоби" како исклучително квалитетно. 

Во текстот посветен на вина што заслужуваат особено внимание и вреди да се пробаат, „Вашингтон пост" пишува: Ова е невообичаено вино и тоа не само затоа што не гледаме многу вина од Македонија. Тоа е мешавина од бело грозје р‘кацители (кое изворно потекнува од Грузија) и од балканскиот црвен вранец. Миксот е многу вкусен, како полна кошница од свежо набрани бобинки со нота на цитрус. 
 
Винаријата „Стоби" веќе неколку години е присутна на американскиот пазар. Назад
 
 
 
 
back to top