IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 18.08.2018 || Законот за петокраката може да го забрани Heineken  |  „Констелејшн брендс“ вложува 5 милијарди долари во марихуана  |  Скопско ги враќа маалските дружби во Карпош  |  Нов начин на пакување на бананите  |  Наскоро ќе се знае судбината на „Равница“  |  Во Србија храната се купува на одложено  |  „Унилевер“ има нов логистички партнер  |  Реновиран „Рамстор“ во Ново Лисиче  |  „Шпар“ ќе отвори уште 80 објекти  |  Успешно прво полугодие за „Баерсдорф“  |  Осмислена првата паметна кошница за мед  |  ЕУ одобри извоз на млеко од БиХ  |  Спорните соини шницли на „Виталиа“ содржат ГМО  |  За домашната ракија ќе се плаќа акциза  |  „Лидл“ го намалува прехранбениот отпад  |  Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и говедски  |  ГМО во сојата на „Виталиа“ и во кочански ориз  |  Нови награди за македонските вина  |  „Нели“ ќе произведува бонбониера Azbuka  |  АВТ нов дистрибутер на „Вернер & Мерц“  |   ||
   

САД: Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“

08.06.2018

„Амазон" најави дека планира да го прошири пакетот придобивки за корисниците na претплатничкиот сервис „Амазон прајм" со дополнителни 121 продавница на „Хол фудс маркет" во 12 сојузни држави и во 365 продавници на целата територија на САД.

Како што соопшти компанијата, претпатниците ќе добијат дополнителен попуст од 10% на стотици производи, кои се и без тоа со намалени цени, како и ексклузивни неделни попусти на одбрани популарни производи.

Ќе понудиме можност за штедење на производи што купувачите ги сакаат и во кои ќе можат да уживаат со своите семејства, како деликатесни производи за вечера, од ракчиња и деликатесно пилешко до органски малини, вели А. Ц. Гало, главен извршен директор на „Хол фудс маркет".

Придобивките од „Амазон прајм" корисниците можат да ги искористат во продавниците „Хол фудс маркет", како и кога ги нарачуваат преку сервисот за испорака „Прајм нау".


Назад
 
 
 
 
back to top