IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Велика Британија: „Перно Рикар“ ќе дистрибуира безалкохолен џин

10.07.2018

„Перно Рикар" потпиша договор за лансирање и за дистрибуција на јужноафриканско-шведскиот бренд Ceder's во Велика Британија.

Пијалакот се опишува како „безалкохолен алт-џин направен од класичен џин и од јужноафрикански билки" и за почеток ќе се продава во три варијанти: Ceder’s Classic, Ceder’s Wild и Ceder’s Crisp.

Крег Хачинсон и Мариа Селстром се творците на брендот Ceder's, пијалак кој содржи многу билки, вклучувајќи ројбос и бучу (листови што се користат за чај и во медицината) од долината на планината Седерберг во Јужна Африка. Пред да се стават во шишиња во Швадска, дестилираните билни масти се промешуваат со шведска вода.

Ова е сè поголема и повозбудлива област за „Перно Рикар" и чест ми е што на нашите потрошувачи ќе им ја понудиме безалкохолната алтернатитива на џинот, изјави Лорен Пије, извршен директор на британската филијала на компанијата.

Пијалакот Ceder’s ќе се продава во стаклена амбалажа по цена од 19,99 фунти и ќе биде достапен во „Сеинсберис" и во „Виски ексчеинџ". „Перно Рикар" само ќе ги дистрибуира џиновите Ceder’s, без да има удел во брендот.

Назад
 
 
 
 
back to top