IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Словенија: Отворена нова продавница dm во Ајдовшчина

02.03.2018
Кон крајот на февруари, Ајдовшчина стана побогата за нов објект dm, кој се наоѓа на ул. „Мирцах" бр.8.
Објектот се простира на 529,60 м² и има две каси. За услугата се грижат шестте вработени.

Во новата продавница, како и во другите, во понуда се околу 21.000 различни производи, од кои повеќе од 4.300 се приватни трговски марки на dm.

На денот на отворањето потрошувачите имаа можност да пазарат производи по намалени цени, а ги очекуваа и многу други погодности. 

Сите дами бесплатно можеа да уживаат во педикир и маникир и да ги пробаат производите од линијата IT UP. Најмладите, пак, можеа бесплатно да ги пробаат мафините dmBio, подготвени од шефот Матеј Зупанчич.Назад
 
 
 
 
back to top