IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 22.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Србија: Отворена фабрика за полнење на водата Duboka

05.06.2018
Една година по купувањето на водата Duboka, компанијата „Анѓелковиќ Ал" свечено ја отвори новата фабрика за пакување на оваа вода.
Според зборовите на сопственикот Зоран Анѓелковиќ, во текот на изминатата година преземени се сите неопходни мерки за подигнување на нивото на ефикасност и ефективност на фабриката за производство на водата Duboka, како и подготовка за квалитетно и безбедно работење. Во опремата и најновата технологија, компанијата инвестирала околу 1 милион евра.

Во фабриката се комплетирани три линии за пакување на вода, каде се применува современа технологија на пакување. Капацитетот за полнење на вода е од 8.000 до 15.000 шишиња за еден час во зависност од големината на шишето. 

Во фабриката се вработени 10 луѓе, а се очекува во текот на наредната година бројот на вработени двојно да се зголеми. 

Природната минерална вода Duboka извира од Хомољските планини во Нересница, во еколошко опкружување на длабочина од 282 метри, каде изворите се стари повеќе од 20.000 години. Благодарение на нејзиниот врвен природен квалитет во поглед на физичко-хемискиот и микробиолошкиот состав, водата не се преработува, туку само се спроведуваат превентивни UV стерилизација и микрофилтрација.

Duboka ќе се пласира на српскиот и на странските пазари.Назад
 
 
 
 
back to top