IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 20.10.2017 || Очекувајте го октомврискиот број на InStore   |  ССК прогласен за шампион за мал бизнис  |  Е-продажбата ќе надмине 1 трилион долари до 2027 година  |  Наскоро „Шпар“ ќе го отвори стотиот објект во Словенија  |  „Универекспорт“ отвори сопствен дистрибутивен центар  |  Сè поголем извозот на рускиот пазар  |  „Синагога“ со значително зголемени приходи  |  Отворен логистички центар на „Воли“  |  „Кауфланд“ ги зголемува платите за 11%  |  140 години работење на „Мирна“ од Ровињ  |  „Винаг“ продаден за речиси 2 милиони евра  |  Најбитно е да имате добра идеја   |  Увоз на храна во вредност од 101 милијарда евра  |  Дрон што ќе ги полни електричните автомобили во движење  |  Детали за преземањето на „Дониа“  |  Ајварот Perustija – достапен и на домашниот пазар  |  Скопје во центарот на бизнис-настаните во ЈИЕ  |  Огромен интерес за производите на „Макпрогрес“ на „Ануга“  |  „Алибаба“ ќе инвестира 15 милијарди долари во логистика  |  Црква ќе ги враќа верниците со црковно пиво  |   ||
   

Македонија: Отворен е четвртиот „Рамстор експрес“

28.07.2017

Вчера во Куманово, „Рамстор" – Македонија го отвори четвртиот маркет од форматот „Рамстор експрес".

Маркетот, лоциран на улицата Христијан Тодоровски Карпош бр. 97, се простира на продажна површина од 260 квадратни метри и располага со магацински простор од 240 квадратни метри.

 

Асортиманот го сочинуваат 3.500 производи од различни брендови, кои ги задоволуваат основните потреби на купувачите, а покрај свежото овошје и зеленчук, се продава и пакувано месо. За услугата се грижи тим од 12 вработени, а во маркетот функционираат две наплатни каси.

Покрај тоа што на купувачите им овозможува да заштедат време, „Рамстор експрес" нуди и бројни кампањи и попусти. Форматот ќе продолжи да се развива и низ другите градови во земјава, велат од компанијата.

Првиот „Рамстор експрес" во Македонија беше отворен во декември 2014 година во центарот на Скопје, вториот во јуни 2015 година во Струга и третиот во скопско Дебар Маало, два месеци подоцна.


Назад
 

        
 
 
 
back to top