IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 26.09.2017 || „Таргет“ се вклучува во ценовната војна  |  Срѓан Златичанин е новиот генерален директор на „Фриком“  |  Извозот на вина и пијалаци се зголеми за 12%  |  „Алди“ ги отвора првите безнински пумпи  |  „Лидл“ ќе продава производи направени според стари семејни рецепти  |  „Кока-кола активна зона“ во Радовиш  |  „Шпар“ - прв меѓународен синџир во Белорусија  |  „Макпрогрес“ ја презема „Дониа“  |  Prohibition – нова безалкохолна верзија на Budweiser  |  „Браун-Форман“ ја зголеми продажбата  |  Oд понеделник во продажба Добриот леб   |  „Крафт-Хајнц“ заинтересирани да го преземат „Данон“  |  „Млекара Плана“ вторпат на продажба  |  „Перно Рикар“ најавува зголемување на продажбата  |  Првата пратка производи тргна за Москва  |  Најважна е поддршката на домашните компании  |  „Ахолд Делез“ е меѓу лидерите за одржливо работење  |  „Жито“ во Петровец, прв во таа општина  |  Нова сезона на „Полица за домашните“ во „Лидл“  |  Златни медали за вината на „Тиквеш“ во Кина   |   ||
   

Македонија: Отворен е „Гранап“ во Аеродром

11.09.2017

Новиот маркет „Гранап", лоциран на улицата Вангел Тодоровски бр. 5, спроти поликлиника „Јане Сандански" во скопската населба Аеродром, беше отворен последната сабота од август.

Седмиот по ред „Гранап" зафаќа вкупна површина од 200 квадратни метри. Во асортиманот на новиот објект, кој го сочинуваат повеќе од 6.000 различни производи, застапени се сите категории производи како и во преходните маркети на трговецот. Бројот на вработени гранапчии е 12, а потрошувачите може да се услужуваат на две наплатни каси.

Комерцијалниот менаџер Дијана Цанeвска, вели дека ретро-моментот  во „Гранап" ги погодува чувствата на луѓето поврзани со минатото и со годините на детството: Тоа е времето кога не постоеја драгстори и молови, туку гранапи – симпатични мали продавничиња, во кои се наоѓаа основните производи за дома: брашно, шеќер, сол, јуфки, маргарин и прашок за перење, вели таа и додава: Идејата на „Гранап" е враќање на малата продавица во секојдневието на нашите луѓе и местото, каде што ќе се потроши помалку време за купување, а ќе се заврши работа. Го отворивме седмиот „Гранап", сакајќи да ја доближиме неговата приказна и до жителите на овој дел од градот, кои ги очекуваме на маалска дружба.

Отворањето на маркетот беше посветено на најмалите – присутните дечиња се забавуваа заедно со Златно славејче, се запознаваа со чудесните животни на Војо, боеја во боенките „Гранап" и уживаа во многу други забавни активности.


Назад
 

        
 
 
 
back to top