IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 24.04.2018 || Повторна продажба на имотот на компанијата „Малина“  |  „Хајнекен“ оствари солиден количински пораст  |  „Агрокор“ продолжува непречено да работи од 15 јули?  |  „П & Г“ презеде дел од портфолиото на „Мерк“ за 3,4 милијарди евра  |  „Гринјард“ бара снабдувачи во Македонија  |  „Сите сити“ - нов систем за донирање вишок храна  |  Медицинска опрема од „Жито лукс“ за четири болници  |  Во „Веро“ - Тафталиџе бесплатен паркинг 30 минути  |  „Млин и пекара Љубаче“ со нова инвестиција  |  Natur Premium пристигнува на македонскиот пазар  |  „Монделез“ вложува 90 милиони евра во „фабрика на иднината“  |  „Рамстор“ го отвори 25.маркет  |  „Хенкел“ отвори нова фабрика Somat во Крушевац  |  „Сан Пелегрино“ со приход од 895 милиони евра  |  „Карфур“ ги отвори првите пунктови испорака за пешаци  |  „Персу“ ги повика локалните производители да соработуваат  |  „Кимберли Кларк“ ќе го проширува капацитетот во Алабама  |  „Витамин“ на саемот во Мостар  |  Владимир Косијер нов генерален директор на „Пивара Скопје“  |  „Амазон“ е во преговори со авио-превозникот „Азул“  |   ||
   

Хрватска: Нови имиња во „Загребачка пивовара“

14.06.2017

Даниел Вербанац е новиот менаџер за производство на пиво во „Загребачка пивовара", кој доаѓа на местото на Перица Бишкупец, а кој е именуван на позицијата менаџер за производствени операции, соопшти компанијата.

Своето прво искуство во пиварницата Вербанац го стекнал како студент, а по завршувањето на студиите работел на разни раководни позиции во компанијата.

Бишкупец е во пиварницата од 2003 година, на разни раководни позиции во синџирот за достава.

„Загребачка пивовара" е дел од групацијата „Молсон Корс". Нејзиниот најпрепознатлив бренд е Ožujsko pivo.


Назад
 

 
 
 
back to top